Nová interaktivní učebnice s přidanými multimédii na naší škole


Pro studenty 1. ročníku vyšší odborné školy byl začátek výuky ruštiny na nové škole milým překvapením. Dostali moderní, a tak jako jiné jazykové učebnice, poměrně drahou Interaktivní učebnici s integrovaným pracovním sešitem zdarma.

Od září tohoto školního roku se na VOŠ a SPŠE Plzeň vyučuje předmět Ruský jazyk na vyšší odborné škole podle nové i- učebnice „Tvoj šans“ od nakladatelství Fraus.

Paní Anna Ženíšková získala 32 učebnic pro 1. ročník a učitelskou licenci Flexibooks pro školu zdarma. Probíhá pilotáž nové učebnice a naše škola se jí účastní. Čtečky knih Flexibooks jsou dostupné pro operační systémy Windows, iOS i Android. Každý student získal 4 instalace zdarma. Díky tomu se  s i-učebnicemi může pracovat na počítači, notebooku, tabletu i interaktivní tabuli doma i ve škole. Nahrávky ve formátu mp3 se mohou zdarma stáhnout v materiálech ke stažení. Aplikaci WordTrainer FRAUS stahujte ZDARMA pro platformu Google Android.

Proč Твой ШАНС?

Moderní učebnice současné ruštiny je vhodná pro výuku na JŠ a VŠ. Autorský kolektiv je

česko – ruský tým s bohatou zkušeností ve výuce ruštiny.

Učebnice

  • nabízí propojení komunikačně funkčního a systémového hlediska jazyka,
  • klade důraz na příbuznost ruského a českého jazyka,
  • postupně je možné si osvojit zvukové a pravopisné stránky jazyka spolu s lexikem a gramatikou,
  • v každé lekci se najde oddíl zaměřený na reálie a kulturu,
  • obsahuje bohatý a pestrý výběr cvičení (reakce na stimuly, situačně ukotvená cvičení apod.),
  • v knize je zahrnuta příprava na mezinárodní zkoušky z ruského jazyka.

Po 3 měsíční výuce  si všichni užíváme pestrost, rozmanitost a hlavně aktuálnost materiálů nové učebnice.

Katedra HUP

Anna Ženíšková