Tady začíná budoucnost.

Střední technické školy často učí studenty to, co bylo moderní pár let zpátky. Ale to rozhodně není případ naší školy. Robotizace, automatizace či Internet věcí jsou pojmy, které začínají hýbat celým světem. A i ty můžeš být u toho.

Pokud jsi technický typ, nemůžeš si vybrat lepší školu. Ať už půjdeš po střední rovnou do praxe nebo budeš pokračovat ve studiu na vysoké škole, získáš skvělý základ pro jakoukoliv životní cestu, kterou si vybereš.

Budoucnost patří tobě – a my ti ukážeme, jak ji ovlivnit.

Studuj tam, kde se mají čím pochlubit.

Počet absolventů

Maturitu v roce 2022 zvládlo 97 % našich studentů, což je výrazně více, než je národní průměr!

Počet studentů

O naši školu je opravdu zájem – studuje u nás téměř 1200 žáků. Z toho se s 851 můžeš potkat na střední škole.

Podívej se, co všechno tě u nás čeká.

6 důvodů, proč si vybrat SPŠE Plzeň

Škola pro praxi

Ze školy si odneseš opravdové praktické dovednosti. Naučíš se programovat mobilní aplikace, vytvářet webové stránky a mnoho dalšího!

Významní partneři

Spolupracujeme s významnými partnery, jako je například ČEZ, CISCO, Microsoft, Panasonic, Siemens, Škoda Electric či AIESEC.

Moderní obory

Všechny obory průběžně upravujeme tak, aby byly co nejvíc připravené na požadavky trhu. Proto se naučíš o robotizaci, automatizaci a internetu věcí.

Různé specializace

U každého oboru si vybereš jednu ze specializací. Budeš tak studovat přesně to, co tě nejvíc baví a v čem chceš začít skvělou kariéru.

Maturita bez problémů

Maturita pro tebe nebude problém. Kvalitně tě na ni připravíme – každoročně zvládne maturitu více než 91 % našich studentů!

Spousty soutěží

Dostaneš spoustu příležitostí zúčastnit se odborných soutěž, získat skvělou praxi a už na střední všem dokázat, že s tebou ve světe musí počítat.

Další benefity pro naše žáky

microsoft Azure dev tools for Teaching

Naši absolventi

Po vystudování Elektrotechniky jsem nastoupila do mezinárodní společnosti ABB, kde pracuji jako web master a marketingový specialista. SPŠE pro mě byla brána do světa techniky a nejkrásnější 4 roky studia.Lucie Neužilová - Webmaster a marketingová specialistka
Na SPŠE jsem studoval obor informační technologie, v té době ještě bez bližšího zaměření. Po roční pauze na VŠ jsem se vrátil na VOŠ a vystudoval obor se zaměřením na počítačovou techniku. V současné době pracuji jako programátor řídící techniky (PLC) a převážně jsem na projektech v zahraničí (Anglie, Holandsko. Německo). Pokud bych si měl znovu na výběr, opět bych zvolil VOŠ a SPŠ elektrotechnickou. Důvod je dobré zázemí, dobře vybavené učebny a dobří učitele a v neposlední řadě super paní ředitelka.Zdeněk Šašek - Programátor řídící techniky
Dodávám zpravodajské příspěvky (reportáže) z Plzeňského kraje do hlavní zpravodajské relace TV Prima – zpráv a krimizpráv. Zjednodušeně řečeno jsem redaktor, který stojí před kamerou, ale mám odpovědnost za celý výrobní proces reportáže, protože tu televizi dodáváme už kompletně hotovou. A co mi škola dala? Vzhledem k tomu, že denně sedím hodně času přilepený u počítače – ať už psaním reportáží, nebo jejich vlastním střihem a grafikou, tak jednoznačně, pevné základy a rozhled v téhle oblasti, na které se už dobře staví. Moc oceňuji i psaní všemi deseti, které jsem na škole fakt proklínal 🙂 Ale asi to nejdůležitější – škola mi naučila myslet sám za sebe, umět si dohledat informace a hlavně své názory prezentovat a obhájit. Kromě technických věcí jsem si ale odnesl dlouholetá přátelství a možnost velice milého přivítání, kdykoli se v areálu školy objevím. A to potěší 🙂Vladimír Pinker - Majitel firmy PVAtelier.cz

Vyber si svůj obor